Mama Go Dla Dzieci "Niejadek" (Official Video)

Ostatnio często mnie pytacie w co się bawić z rocznym dzieckiem. Zmieniłam zatem taktykę i zaczęłam odpowiadać: „jeszcze zdąży, jeszcze się nachodzi”. panie! blog o zdrowiu w mrowisko. Bo dzieci potrzebują rówieśników, bo dzieci muszą się rozwijać, bo dzieci powinny robić coś kreatywnego. Dziecko ma zawsze obojga rodziców, a obowiązek alimentacyjny nie polega jedynie na wysyłaniu pieniędzy. Jest to m. in. WYCHOWANIE, gotowanie, sprzątanie, pomoc przy lekcjach, podwożenie na zajęcia do szkoły, czy pozalekcyjne, opieka w chorobie.
Norwegia w dalszym ciagu wyplaca odszkodowania dzieciom, ktore zamknieto w domach dziecka przed 50 laty. Do poznych lat 70- tych lobotomowala, przede wszystkim kobiety, ktore "sprawialy klopoty". W latach eighty- tych przed szpitalem psychiatrycznym w Oslo demonstrowal w namiocie czlowiek, ktorego wladze gminne oskarzaly klotliwosc i upor w dochodzeniu swoich racji. Dlatego trzymano go latami w tym szpitalu. Ta norweska racjonalnosc i logika nie funkcjonuje, kiedy terrorysta strzela do dzieci. Wtedy poslali mniej policji, niz kiedy wzywa barnevernet. Ale to nasza policja i nasze panstwo oddawalo dzieci bernardecie i kk. I nikt nie reagowal kiedy sie skarzyly czy uciekaly.
Pracodawca nie może wypowiedzieć ani rozwiązać umowy pracę w okresie od dnia złożenia przez pracownika wniosku udzielenie urlopu wychowawczego do dnia zakończenia tego urlopu. Rozwiązanie przez pracodawcę umowy w tym czasie jest dopuszczalne tylko w razie ogłoszenia upadłości lub likwidacji pracodawcy, a także gdy zachodzą przyczyny uzasadniające rozwiązanie umowy pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika.
- Pierwszy raz masz kota i nie wiesz, jak zajmowaæ siê pupilem? A mo¿e chcesz siê pochwaliæ swoim mruczkiem i przy okazji zerkn±æ, co pisz± inni w³a¶ciciele kocurów? Zanim to zrobisz, pamiêtaj jednym: wszystko, co przeczytasz w internetowych grupach mi³¶ników tych zwierz±t, traktuj z du¿ym dystansem. Obawiasz siê, ¿e spêdzasz zbyt ma³ czasu z pupilem? A mo¿e przyb³±ka³ siê do ciebie kolejny kot? Powody nie maj± znaczenia, wa¿ny jest wniosek: dokocenie jest doskona³ym remedium na problemy - to przeczytasz w "kocich" grupach w internecie.
Luli, fragment, jaki cytujesz odnosi się (przynajmniej ja to rozumiem) do tego, czym może nie mówi się głośno, ale w szczerych rozmowach na forach, czy po prostu po ludzku przy stole, na kawie, z innymi mamami. :) Mianowicie, że karmienie „publicznie” niemowlaka na ławce w parku, czy gdziekolwiek, gdzie zaistnieje potrzeba, wywołuje uśmiech wsparcia, natomiast już karmienie dziecka, które ma kilka lat i je inne pokarmy „PUBLICZNIE” jest dla wielu przekroczeniem pewnych granic. Niestety takie sceny się ogląda i pytanie brzmi: czy to konieczne? tym jest mowa, że w wielu sytuacjach przedłużające się karmienie piersią to drawback, bo mamy nie potrafią odmówić i karmią „zawsze i wszędzie”, co dla samych rodziców może jest piękne (i niech takie zostanie), ale dla innych osób, które są świadkiem takiej sceny przypadkiem już niekoniecznie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *